Archiv

VYBÍJENÁ

Ve čtvrtek 15. března 2018 se naši žáci zúčastnili turnaje ve vybíjené, který se konal na Základní škole T. G. Masaryka ve Frýdlantu nad Ostravicí. Celkem se zúčastnilo devět družstev. Nechyběla zde správná sportovní atmosféra, zábava a fanoušci. Naše děti nastoupily proti silným soupeřům s úsměvem na rtech a spolu s odhodláním si vybojovaly krásné 7. místo.

SRDEČNĚ VŠECHNY ZVEME

KARNEVAL

JEŠTĚ PÁR FOTEČEK Z MUZIKOTERAPIE

Vzpomínka na návštěvu v rámci projektu EDISON

BUĎME KAMARÁDI – MUZIKOTERAPIE

PODĚKOVÁNÍ VŠEM, KTEŘÍ SPONZOROVALI NÁŠ ŠKOLNÍ PLES…

Obec Pstruží, STK Frýdek-Místek, manželé Onderkovi, Fyzio Beskyd, Prosper Golf Resort Čeladná, manželé Němcovi, Taneční klub Antonio, manželé Tylečkovi, PAN Libor Uher, manželé Jurokovi, manželé Raškoví, pan Jakub Mrkva, SKI areál Opálená, manželé Kolesovi, PEANDRE s.r.o. H-resort, manželé Vítovi, manželé Kašingovi, restaurace Imrvére, restaurace Vlčárna, Beskydský pivovárek Ostravice, manželé Krestovi, paní Gabriela Hallová – Chovatelská stanice Golden Vitality, paní Romana Běčáková, Elektro Victoria – Euronics, palivové dřevo pan Běčák, manželé Suarezovi, paní Renata Kopecká, obchůdek Daneli, Rozmarýnka – obchůdek pro zdraví, Lolo – kreativní šití, kadeřnictví Radka Venglářová, Duda Papír, drogerie VS COLOR, G+V Elektro Trading s.r.o., paní Šišková, paní Urbanová, manželé Stiskalovi, manželé Kučerovi, paní Hana Janků, manželé Závodní, manželé Šigutovi, manželé Benešovi.

Dále děkujeme všem rodičům, kteří podpořili náš ples finančním příspěvkem!

DĚTI, POZOR! KARNEVAL JE TADY…

PROJEKT EDISON

S téměř celým světem jsme se tento týden setkali v rámci projektu EDISON. Svou zemi a kulturu nám představily dívky Ma, Isabela a Teona z Číny, Brazílie a Gruzie.

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE A DĚTI

Z DŮVODU VYSOKÉ NEMOCNOSTI DĚTÍ JE DĚTSKÝ KARNEVAL V TERMÍNU 8. 2. ZRUŠEN.

Nový termín oznámíme včas.

Děkujeme za pochopení.

A ještě jednou lyžování…

Spostu foteček z lyžování  najdete ke stažení zde:

https://ulozto.cz/!JGCUGMJ954FK/lk-opalena-2018-zip

Recitační soutěž – středa 31. 1.

Umístění v jednotlivých kategoriích:

  1. kategorie – 1. místo Augustýn Glembek, 2. místo – Julie Drnovská, 3. místo – Kristýna Nela Běčáková
  2. kategorie – 1. místo Adéla Žídková, 2. místo – Jolana Janků a Matylda Kubiczková, 3. místo – Dominik Bialoň a Libuše Macurová
  3. kategorie – 1. místo Anežka Foldynová, 2. místo – Marie Karásková a Michael Matušák, 3. místo – Dominika Lukešová

LYŽUJEME NA OPÁLENÉ – 26. 1. 2018

SKVĚLÝ A RYCHLÝ ZÁVOD… VYHODNOCENÍ… ŠŤASTNÍ MALÍ LYŽAŘI…

LYŽUJEME NA OPÁLENÉ – 26. 1. 2018

DEN PÁTÝ… DEN POSLEDNÍ… POSLEDNÍ ROZCVIČKA…

LYŽUJEME NA OPÁLENÉ

NAŠE DĚTI MŮŽETE VIDĚT I ZDE:

 

LYŽUJEME NA OPÁLENÉ – 25. 1. 2018

DEN ČTVRTÝ… DĚTI LYŽUJÍ BEZ LYŽÍ… PANÍ UČITELKY S VYPĚTÍM VŠECH SIL VYŠLÁPLY SVAH, ABY POŘÍDILY PÁR FOTOGRAFIÍ…

LYŽUJEME NA OPÁLENÉ – 24. 1. 2018

DNES NAŠI MALÍ LYŽAŘI POKOŘILI ÚPLNĚ CELOU SJEZDOVKU… DEN TŘETÍ… PARÁDA…

LYŽUJEME NA OPÁLENÉ 23. 1. 2018

DNES BEZ SLUNÍČKA… ALE STÁLE S ÚSMĚVEM…

LYŽUJEME NA OPÁLENÉ – 22. 1. 2018

JEŠTĚ NĚKOLIK FOTEČEK Z PRVNÍHO DNE…

 

LYŽUJEME NA OPÁLENÉ – 22. 1. 2018

TRÉNINK ZAČAL S ÚSMĚVEM I SE SLUNÍČKEM… DEN PRVNÍ…

BUĎME KAMARÁDI

Žáci naší školy si užili 60 minut naplněných poučením, ale i zábavou v programu nesoucí název „Buďme kamarádi“. Cílem tohoto programu bylo žáky seznámit se životem postižených lidí. Žákům ihned na začátku bylo vysvětleno, jaká postižení lidé vůbec mohou mít a poté se dozvídali o jednotlivých handicapech.
Děti si vyzkoušely jízdu na vozíku a psaní nohou. Velmi zajímavé aktivity na děti čekaly v části zabývající se zrakovým postižením. Děti si vyzkoušely chůzi s bílou holí a hlavně se naučily, jak pomoct nevidomému člověku například s přecházením ulice. Připravena byla stanoviště s různými aktivitami – omalovánky pro nevidomé, Braillovo písmo, skládání kostiček se zavázanýma očima, hmatové pexeso či psaní na Pichtově psacím stroji. Při seznámení se sluchovým postižením se žáci dozvěděli, že existuje znaková řeč. Program se všem dětem i nám moc líbil a věříme, že podobný program na naší škole přivítáme velmi brzy.

SRDEČNĚ VŠECHNY ZVEME

Vám všem…

Pohádka, zpívání, dárečky… zkrátka vánoční nálada…

VOLNO ŘEDITELKY ŠKOLY

V PÁTEK 22. PROSINCE 2017 JE VYHLÁŠENO ŘEDITELSKÉ VOLNO.

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

Naši prvňáčci mají za sebou celé tři měsíce povinné školní docházky, za kterými je skryta spousta píle a veliká snaha naučit se novým poznatkům. Proto na konci listopadu nastal ten pravý čas pro předání Slabikářů. Této milé činnosti se ujali starší spolužáci ze čtvrté třídy, kteří s nadšením pasovali všech třináct prvňáčků do “Řádu čtenářského”, předali vlastnoručně vyrobené záložky i již zmíněné – tolik očekávané Slabikáře. Nechyběla také “třešnička na dortu” v podobě malého občerstvení, které tyto slavnostní chvíle jen podtrhlo. Našim malým čtenářům přejeme mnoho dalších pokroků a krásných zážitků s knihou nejen na půdě naší školy.

MIK, MIKU, MIKULÁŠ

V úterý 5. prosince se v naší základní a mateřské škole rozřinčely řetězy. Přišla k nám totiž vzácná návštěva – Mikuláš s andělem a čertem. Navštívili všechny třídy od 1. do 5. ročníku, z nichž každá posléze vystoupila s básničkou či písničkou. I těm pár nezbedníkům se tak dostalo andělského odpuštění i pochvaly. Všichni zúčastnění dostali rovněž sladkou odměnu a slíbili Mikulášovi, že budou zase celý rok hodní. Ti odvážnější si na rozloučenou pohladili také čertův ocas pro, jak se říká z pekla štěstí. 😊

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

S platností od 1. ledna 2018 se zvyšuje cena svačiny o 3,- Kč a rovněž i cena obědu o 3,- Kč.

MLÉKO DO ŠKOL

Nově, v rámci projektu MLÉKO DO ŠKOL, mají děti v naší škole možnost si vzít při svačince krabičku s neochuceným mlékem. Záleží jen na dítěti, zda tuto nabídku využije.

Florbalové utkání – úterý 14. 11. 2017

Lampionový průvod a strašidelné nocování – úterý 24. 10. 2017

Jaké je to ve škole, když skončí vyučování? To jsme si společně s dětmi vyzkoušeli z 24. na 25. října. A tak jsme se krátce po 18 hodině sešli rovněž ve třídách a připravili si své místečko na spaní. Jakmile se děti převlékly do nejrůznějších kostýmů – duchů, kostlivců, čarodějnic a jiných strašidel, mohla vypuknout večerní zábava! Vše začalo halloweenskou diskotékou a soutěžemi o nejlepší tanečníky. Posléze následovala spousta zábavných her a stanovišť, na kterých děti poměřily své síly v prolézání pavučinou, lovu rybiček či foukání duchů. Na závěr byli všichni zúčastnění odměněni sladkou odměnou a koukáním na pohádky ze svých spacáků. Ráno kolem 7. hodiny jsme se již všichni probouzeli a těšili se na návštěvu kina. Všichni nocování ve škole brali jako velké dobrodružství a těší se na další podobnou akci.

Go fly a kite!

Go fly a kite!

Toto rozhodně není vhodné spojení pro naši sice pozdní, ale zato vydařenou tradiční akci.

V přípravné fázi si mohli naši borci v pátek 6. října pochutnat na bramborových plackách, s nadšením připravovaných zástupci „Starších“ z  obce Pstruží, kterým patří velké poděkování.  Po odvolání letů z důvodu nevhodných letových podmínek a po zhlédnutí přípravy konkurence, zbyla ještě trocha času na zdokonalení modelů.

Původní plán vypouštění draků na úpatí Ondřejníku sice kvůli nevhodnému počasí nevyšel, ale čekání na příznivé podmínky se vyplatilo.

Využili jsme hřejivé paprsky babího léta a dokonce mírně větrné ovzduší a ve středu 18. října uskutečnili velké dračí klání. Soupeřilo se v pěti kategoriích a nutno říci, že se všichni usilovně snažili uspět. Dokonce i ti, kteří draka nevlastnili. Týmová práce se určitě cení!

Nakonec byli všichni „vylétáni“, snad spokojeni, odměněni. Někteří sklidili i cenu navíc, dlužno říci, že úkol poroty byl nelehký.

Na závěr zbývá poděkovat majitelům louky, která byla skvělým leteckým areálem, přestože jeden drak uvíznul a jiný byl rozcupován. Děkujeme.

DOPOLEDNÍ POUŠTĚNÍ DRAKŮ

Ve středu 18. října 2017 půjdeme s dětmi během dopoledne pouštět draky.

Budeme soutěžit v těchto kategoriích:

  1. KRASAVEC – nejhezčí ručně vyrobený drak.
  2. KOSMONAUT – drak s nejvyšším doletem.
  3. VYTRVALEC – drak, který se ve vzduchu udrží nejdéle.
  4. UNIKÁT – nejoriginálnější drak.
  5. SPRINTER – drak, který nejrychleji vzlétne.

Dopravní kurz 4. třídy

Žáci 4. ročníku úspěšně zahájili dopravní kurz. Tento týden absolvovali lekci ve škole i na dopravním hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Drakiáda

Kvůli nevlídnému počasí a promáčené louce se DRAKIÁDA pro děti uskuteční během jednoho dopoledne příští týden. Včas den upřesníme.

 

GRATULUJEME!

V okresním kole přespolního běhu v Jablunkově získal krásné TŘETÍ místo žák první třídy NICOLAS VACH. Gratulujeme!

Sportovní dopoledne – středa 27. 9. 2017

Procházka přírodou, dobrá nálada, plnění rozmanitých úkolů, rébusů, kvízů…

 

Přespolní běh – Ostravice – úterý 26. 9. 2017

Chválíme všechny zúčastněné děti a gratulujeme vítězům.

  1. místo – Nicolas Vach (1. třída), 2. místo – Bára Pešatová (1. třída), 3. místo – František Pešat (3. třída), 1. místo – Oliver Kašing (4. třída).

Ředitelské volno – pátek 29. 9. 2017

V pátek 29. září 2017 je vyhlášeno volno ředitelky školy.

Cvičení v přírodě – středa 27. 9. 2017

Ve středu 27. září 2017 děti čeká cvičení v přírodě. S sebou sportovní oblečení a obutí, pokrývku hlavy, pláštěnku, kapesníky, pití, něco na zub. Za nepříznivého počasí (déšť) se cvičení nekoná. Vyučování končí ve 12,00 hod.

Přivítání školního roku ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

RECYKLOHRANÍ

Výjezdní výukový program RECYKLOHRANÍ aneb UKLIĎME SI SVĚT nám dnes, ve čtvrtek 14. září 2017, ukázal, jakou cestu mají již použité věci vložené do správných kontejnerů a jak se dají opět využít.

Přivítání školního roku

V pátek 8. září jsme navštívili Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Děti se zúčastnily programu Přivítání školního roku a užily si ukázku výuky ve staré škole, poznávaly tehdejší školní pomůcky v kabinetu pana učitele, prohlédly si oživené expozice s výkladem tetičky, mlynáře a kováře a ochutnaly valašskou svačinku.

Program se dětem líbil a už se těší na další.

Cestovatelské kreslení s Adolfem Dudkem – čtvrtek 29. 6.

Páťáci na Skalce a Solárce – úterý 27. 6.

Fotbalový turnaj

V pátek 23.6. se konal v rámci Frýdlantských sportovních her turnaj škol ve fotbale. Děti se mohly těšit na dobře upravené hřiště a také na počasí, které přálo. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů. Kromě naší školy také ZŠ Ostravice, ZŠ Raškovice a po dvou týmech měli místní školy T.G.Masaryka a Komenského. Více než o výsledek nám šlo o zábavu a proto jsme nominovali jako jediní také žačky Moniku Kouřilovou, Kláru Matouškovou a Dominiku Lukešovou, které si zaslouží obdiv za statečnost. Nakonec  5. místo bereme jako úspěch. Z vítězství se nakonec radoval tým „zelených“ ze ZŠ T.G.Masaryka. Dále školu reprezentovali Ludovít Leco, Kristián Švrčina, Jakub Jurok, Lukáš Holoubek, Kryštof Karásek, Adam Platoš, Jan Vatral, Onřej Běčák, Janků Vojtěch a z pozice trenéra Josef Pergler.

Vzpomínka na Den dětí – Pátek 2. června

Školní výlet – Lysá hora – Čtvrtek 15. června

Společně na Lysou

To je název projektu, který má za úkol získat co nejvíce školních dětí pro zdravý pohyb a přirozený pobyt v přírodě. Tak jsme 15. 6. 2017 vyrazili také. Na zádech batohy, na rtech písnička a hurááá na Ostravici.  Tam se nás ujali zkušení lektoři, jejichž úkolem bylo nás dovést na královnu Beskyd – Lysou horu. Nebyla to jen cesta na kopec, ale i cesta za poznáním. První zastávka byla u přírodní památky Peřeje, kde jsme byli seznámeni s chráněnými a ohroženými druhy živočichů, jež žijí v této lokalitě. Společně jsme poznávali stromy, keře, rostliny a nechyběl ani malý kvíz. Při poutavém vyprávění o medvědech, rysech a vlcích, kteří se zde vyskytují – se nám tajil dech. Nechyběla ani pověst O Ondrášovi v blízkosti přírodní památky Ondrášovy díry. Pak jsme konečně dosáhli vytouženého cíle. Ještě krátký film
na vrcholu, hromadné foto, pořádný oběd a pár upomínkových předmětů … a mise byla splněna! Unaveni, ale bohatší o krásné zážitky
a nové zkušenosti, jsme se skouleli do Malenovic a frr – autobusem ke škole!

 

Škola předškoláků – Úterý 13. června

Školní výlet

– 15.6. 2017 v rámci programu „ Společně na Lysou“
– sraz v 7.05 před školou, odjezd do FnO v 7.20, pak vlakem v 7.45 na Ostravici
– výstup na Lysou proběhne s průvodcem, plnění  zajímavých úkolů
– předpokládaný návrat kolem 16.hodiny, rodiče budou informováni  SMS o přesném času dojezdu
– s sebou – svačinu, oběd, pití, pevnou sportovní obuv, sportovní oblečení, pokrývku hlavy, pláštěnku, batoh,
70,- Kč na dopravu + průvodce

Den dětí a smažení vaječiny

Děti, vše nejlepší, nejkrásnější … k vašemu svátku! 🙂

Návštěva HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU

V úterý 30. května jsme navštívili HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE v Ostravě.

Děti se již dříve v rámci projektu HASÍK dozvěděly, jak oheň může být nebezpečný, jak se mají při požáru chovat, jak se před požárem chránit.

Tentokrát nás hasiči provedli celým areálem, představili nám svou práci a veškerou techniku.

Rozhodnutí o přijetí do MŠ

Výsledky zápisu do MŠ pro školní rok 2017/2018

Vzhledem k omezené kapacitě MŠ jsme přijali podle stanovených kritérií děti zapsané pod evidenčními čísly.

Přijímáme:

MŠ1, MŠ2, MŠ3, MŠ4,MŠ5, MŠ6, MŠ7, MŠ8, MŠ9, MŠ10, MŠ11, MŠ12, MŠ13, MŠ14, MŠ15, MŠ16, MŠ20, MŠ21

Nepřijímáme:

MŠ17, MŠ18, MŠ19, MŠ22

Rozhodnutí o přijetí obdrží rodiče u ved. učitelky MŠ.

Fotogalerie: Nocování ve škole 18. 5. 17

Večer pod hvězdami

Zveme všechny žáky naší školy na Večer pod hvězdami aneb nocování ve škole. Veškeré informace naleznete v plakátku níže.

Den maminek

Srdečně zveme všechny maminky, tatínky, strýčky, tety, babičky a vůbec celé rodiny a známé našich žáku na akci věnovanou maminkám, kde vám děti předvedou, co si si se svou třídou pro vás připravily.

Budeme se těšit v úterý 16. 5. od 16:00 h v tělocvičně ZŠ Pstruží.

Plavecký výcvik – rozvrh a bezpečnostní pokyny

Velikonoce ve 4. třídě

Rozhodnutí o přijetí

Na základě žádostí zákonných zástupců dětí o přijetí k základnímu vzdělávání jsem podle ustanovení §46 odst.1, §165 odst.2, písmena e) a §183 odst.2 zákona č. 561/2004 Sb, školský zákon, ve znění pozdějších předpisů a v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád, rozhodla takto:

K základnímu vzdělávání jsou do Základní školy Pstruží 104 od 1. 9. 2017 přijaty děti s registračními čísly:

Z1, Z2, Z4, Z5, Z6, Z7, Z8, Z9, Z10, Z11, Z12, Z13, Z14, Z15,Z16.

 

Mgr. Radmila Závodná

Fotogalerie: Zápis prvňáčků

Fotogalerie: Recitační soutěž 31. 3. 17

Fotky: Loutnička (školní kolo) 24. 3. 17

Fotky: Vybíjená (kategorie – smíšená) 16. 3. 17

Fotky: Vybíjená (kategorie – dívky) 15. 3. 17

Fotogalerie: Lyžařský kurz 20. 2. – 24. 2. 17

ZŠ Pstruží