O ŠKOLE

ŠVP

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM „TVOŘIVÁ ŠKOLA“

Od školního roku 2007/2008 probíhá výuka ve všech ročnících podle vlastního vzdělávacího programu zpracovaného podle Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání.

Základní filosofie vzdělávacího programu školy

V současné době panuje již široká shoda v názoru na změněné cíle vzdělávání, které nutně s sebou přinášejí změnu v organizaci výuky, tak i změnu metod jak v organizaci výuky, tak i změnu metod a postupů. Především je to mnohem větší důraz na socializační funkci školy. Je to důraz na vytváření bezpečného klimatu a prostoru pro co největší aktivitu učících se osob. V souladu s těmito moderními trendy je cílem našeho školního vzdělávacího programu vytvořit ze školy místo aktivního a radostného poznávání, místo, kde se plně respektují individuální zvláštnosti každého dítěte a jeho právo na různost a individuální tempo. Velký důraz v programu je kladen na výchovné působení školy.

Základem je partnerský vtah mezi žáky a učiteli, mezi učiteli a rodiči založený na vzájemném respektu. Právě vztahový a postojový aspekt zásadně ovlivňuje celkové působení učitele na žáky i volbu výukových metod a postupů včetně přístupu k hodnocení výsledků vzdělávání.

Velký důraz je kladen na rozvíjení vnitřní motivace žáků. Významnou metodou pro rozvíjení základních dovedností je kooperativní výuka. Naši žáci jsou systematicky vedeni k tomu, aby dovedli jednotlivé dovednosti nejen pojmenovat, rozpoznávat u sebe i druhých, ale skutečně v průběhu vyučování používat.

Snahou celého programu je dosahovat funkční propojení života školy a života mino školu, sjednocovat poznatky získané ve škole s poznatky osvojenými mimo školu a dávat prostor pro praktické ověření funkčnosti a pravdivosti předkládaného učiva.

Vedení školy

VEDENÍ ŠKOLY

Ředitelka školy

Mgr. Radmila Závodná

radmila.zavodna@email.cz

Organizace školního roku
 Zahájení školního roku po 2. 9. 2019
 Podzimní prázdniny út 29. a út 30. 10. 2019
 Vánoční prázdniny

 po 23. 12. 2019 až pá 3. 1. 2020

 Pololetní prázdniny pá 31. 1. 2020
 Jarní prázdniny po 24. 2. až 1. 3. 2020
 Velikonoční prázdniny čt 9. 4. a pá 10. 4. 2020
 Ukončení školního roku pá 26. 6. 2020
Rodičovské schůzky

TERMÍNY RODIČOVSKÝCH SCHŮZEK

 Plenární schůze, třídní schůzkyčtvrtek 5. 9. 2019 od 16,00 hod. - pro všechny v učebně   1. třídy / později v jednotlivých třídách dle ročníků
 Informace o prospěchu a chování úterý 26. 11. 2019 od 14,00 hod. do 16,00 hod.
 Informace o prospěchu a chování čtvrtek 19. 3. 2020 od 14,00 hod. do 16,00 hod.
 Informace o prospěchu a chování čtvrtek 21. 5. 2020 od 14,00 hod. do 16,00 hod.
Projekty

OVOCE DO ŠKOL

Veškeré informace o tomto projektu naleznete zde: Ovoce do škol – web


 

RECYKLOHRANÍ

Veškeré informace o tomto projektu naleznete zde: Recyklohraní – web


 

ZDRAVÉ ZUBY

Veškeré informace o tomto projektu naleznete zde: Zdravé zuby – web

Aktuálně

 • OZNÁMENÍ O INSPEKČNÍ ČINNOSTI

  Ve dnech 12. listopadu až 14. listopadu 2019 bude probíhat v naší škole inspekční činnost.

 • ***LAMPIONOVÝ PRŮVOD***
 • ***

 • DRAKIÁDA
 • PŘESPOLNÍ BĚH

  Ve středu 25. září Olinka Tomiová z první třídy vybojovala 2. místo v přespolním běhu a kvalifikovala se tak do okresního kola ve Frýdku-Místku. Gratulace patří také Adélce Šigutové, která se umístila na 3. místě. Všem ostatním se úspěšně podařilo závod dokončit.

Fotogalerie

 • ***LAMPIONOVÝ PRŮVOD***
 • DRAKIÁDA
 • PŘESPOLNÍ BĚH

  Ve středu 25. září Olinka Tomiová z první třídy vybojovala 2. místo v přespolním běhu a kvalifikovala se tak do okresního kola ve Frýdku-Místku. Gratulace patří také Adélce Šigutové, která se umístila na 3. místě. Všem ostatním se úspěšně podařilo závod dokončit.

 • CVIČENÍ V PŘÍRODĚ – MIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTI

  V pátek 13. září proběhlo cvičení v přírodě zaměřené na zvládání situací při mimořádných událostech. Děti si ve věkově smíšených skupinách vyzkoušely, jak se chovat při požáru, při bouřce, jak přenést zraněné a ošetřit drobná poranění, jak přivolat záchrannou službu k různým událostem.

 • MALÝ SVĚT TECHNIKY U6
 • DRAVCI
 • Atletický trojboj

  Letošní ročník atletické soutěže se konal ve středu 12. června a pořádala jej ZŠ Čeladná. Dětem a jejich snaze přálo krásné slunečné počasí a o skvělé výkony nebyla nouze ani v našem dětském týmu!

   

  Oliver Kašing – 1. místo

  Bára Pešatová – 2. místo

  Adéla Šigutová – 3. místo

   

  Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.

 • Cesta do pohádky
 • VELIKONOCE NA VALAŠSKU
 • ***LOUTNIČKA***

  Úterý 19. 3. 2019 patřilo malým pěvcům a pěvkyním. Soutěže, která se konala již tradičně na ZŠ TGM ve Frýdlantu nad Ostravicí se zúčastnila i naše čtyři pstružovská děvčata:

  Libuše Macurová – píseň Podzimní foukání

  Margaréta Glembková – píseň Aj synku, synečku

  Matylda Kubiczková – píseň Chodí synek po maštali

  Anežka Foldynová – píseň Co jste moje nožičky dělaly.

   

  Konkurence byla velmi bohatá a práce poroty tak dosti nelehká, proto byl nakonec odměněn zcela každý a kromě diplomu si děti odnesly také sladkou maličkost.

  VŠEM DĚVČATŮM GRATULUJEME ZA NÁDHERNÁ 1. MÍSTA!

ZŠ Pstruží